WIECZÓR WIGILIJNY

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas rodzinnych spotkań.

W naszym przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera, ponieważ odbyły się we wszystkich grupach wigilijne spotkania.

Grupa "Stokrotki" zaprezentowała swoim najbliższym "Jasełka.

Poprzez piękny występ i śpiew kolęd wprowadziła zgromadzonych gości w bożonarodzeniowy klimat.

Po zakończonym występie dzieci obdarowały swoje rodziny świątecznymi stroikami i zasiadły do wspólnego poczęstunku.

W oczekiwaniu na gwiazdkę.

Grudniowa śnieżna noc z kolędą przyszła do nas

Grudniowa piękna noc przez dzieci wymarzona

Gdzieś wokół cały świat pierzynka otuliła

Zmieniła w bajkę świat i gwiazdy zapaliła.

Popatrz! Pierwsza gwiazdka już na niebie a na stole karp i mak

Dziś siedzimy bliżej siebie wszystkie serca mówią: TAK

Pomyśl - może dzisiaj kogoś nie ma, może w tę noc kogoś brak

Puste krzesło tkwi przy stole Czy wiesz już, kto to? - Chyba, tak

"Słoneczka" przedstawiły spektakl słowno -muzyczny, w którym zaprezentowały zwyczaje wieczoru wigilijnego.

Występowały aniołki, diabełki, gwiazdka i Pan Twardowski.

Dzieci udowodniły, że w ten jeden jedyny w roku wieczór

NIEZWYKŁE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ.

W dniu 17.12.2009 w naszym przedszkolu przy wigilijnym stole grupa "Wesołe Krasnale"

przedstawiła swoim rodzicom i zaproszonym gościom Jasełka z udziałem scholii "Misericordias".

Wszyscy otrzymali pamiątkowe stroiki i świąteczne aniołki.

wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny

W dniu 20 grudnia 2009 roku dzieci z grupy "Misie" 5- latki

przedstawiły jasełka dla swoich rodziców, dziadków, opiekunów.

Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały kolędy, tańczyły.

Najbliżsi ze wzruszeniem słuchali programu częstując się wypiekami domowymi, śpiewali wspólnie z dziećmi kolędy.

wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny wieczor_wigilijny

W dniu 21 grudnia 2009r. do naszego przedszkola przybyli rodzice dzieci z grupy "Zajączki" na spotkanie świąteczne.

Dzieci 6-letnie przedstawiły swoim najbliższym montaż słowno-muzyczny pt. "Jak górale mali Jezusa witali".

Spotkaniu towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd oraz wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Rodzice zadbali o estetyczny i świąteczny wygląd stołów, przygotowali poczęstunek - upiekli ciasta.

Każde dziecko otrzymało świąteczny upominek w postaci wiklinowego aniołka oraz stroika.

Atmosfera spotkania była wspaniała.

Na twarzach gości malowało się zadowolenie, a dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte.